Manager obrazków w TinyMCE

Większość osób pracujących z jakimś (lub nad jakimś) CMS'em spotkała się zapewne z edytoreym TinyMCE. Jest to świetny edytor, którego jednakże tu opisywać nie zamierzam (polecam przetestowanie demo na stronie autora). Przy pracy z tym edytorem (tak, czasem korzystam z edytorów WYSIWYG, choćby pisząc ten artykuł), brakowało mi jednego: możliwości przesłania grafiki na serwer i osadzenia jej w treści artykułu. Grafikę można co prawda zamieścić linkując do pliku z grafiką, lecz jak dla mnie nie jest to wygodne rozwiązanie. Można zakupić potężny skrypt MoxieManager ale cena €75 na jedną domenę, zwłaszcza przy sporadycznym używaniu, to zbędny wydatek.

Zaglądając na CodeCanyon trafiłem na idealne jak na moje potrzeby rozwiązanie - plugin TinyMCE 4 Image Manager [http://codecanyon.net/item/tinymce-4-image-manager/4744204]. Prosta w instalacji i konfiguracji (wytarczy wrzucić ją do folderu z wtyczkami TinyMCE i ustawić ścieżki do folderów uploadowanych plików). Wtyczka umożliwia m.in. przesłanie plików (także drag & drop) do ustalonego katalogu (również podkatalogów), zmianę nazw plikom i podkatalogom, skalowanie grafik, podgląd miniatur. Wtyczka po ostatniej aktualizacji sprawuje się wyśmienicie, autor robertnduati oferuje wsparcie (szybka odpowiedź na zauważone błędy - patch wysłany mailem na drugi dzień). Do tego cena 9$, to znaczna oszczędność.

W opisywanej wtyczce brakowało mi tylko banalnej rzeczy: nazw plików przy miniaturach (przy większej ilości podobnych grafik ciężko wyłuskać właściwą). W tym celu pozwoliłem sobie na małą modyfikację, którą przedstawię poniżej. Co chciałem osiągnąć?

Zmiana tego:

na to:

 

W pliku image/contents.php odszukaj wiersz:

{html Code}

Dodaj pod każdym znalezionym wierszem (powinny występować 2 razy) kod:

{html Code}

W pliku image/image.php odszukaj:

{css Code}

Dodaj poniżej:

{css Code}

Admin
powiedział:
Podziel się swoimi spostrzeżeniami
20 godziny temu
Adam K
powiedział:
Bardzo fajna wypowiedź. Zakupiłem już programik, który polecasz. Jest lekki i łatwy w obsłudze. Modyfikując go o tą część, którą podałeś staje się jeszcze bardziej użyteczny. Muszę jeszcze tylko pokombinować jak przechwycić zdarzenia typu Drag&Drop bezpośrednio do TinyMCE. Z tego co czytałem to HTML5 wspiera już tego typu zdarzenia.

Serdecznie pozdrawiam
4 lata temu
0
Odpowiedz
Aby napisać komentarz musisz mieć włączoną obsługę JavaScript.
Aby napisać komentarz musisz mieć włączoną obsługę JavaScript.
projekt strony

Generator stron HTML

Zmodyfikowany skrypt katalogu na sterydach!
skrypt katalogu stron
[demo]
  • Błyskawicznie zbudujesz potężne zaplecze
  • Niepowtarzalny wygląd wyróżni Twój skrypt
  • Motywy graficzne zmienisz jednym kliknięciem
  • Funkcje usprawniające pozycjonowanie i obsługę
Częstym błędem początkujących projektantów stron jest pobieżne sprawdzenie wyglądu strony w przeglądarkach, bez użycia walidatora. Nasuwa się pytanie - skoro strona wygląda poprawnie w przeglądarce, to po co ją walidować?