Optymalizacja stron, o co w tym chodzi?

Projektowanie stron, to nie tylko wykonanie i pocięcie grafiki. Aby zwiększyć ilość odwiedzin witryny, należy dążyć do umiejscowienia jej na wysokich pozycjach na żądane frazy w najpopularniejszych wyszukiwarkach. Można to zrealizować na wiele sposobów. Najważniejsze to właściwe zoptymalizowanie kodu strony (najlepiej już w fazie projektu), aby roboty internetowe sprawnie zindeksowały strukturę strony. W tym celu należy właściwie operować nagłówkami, pogrubieniami i odnośnikami strony. Tagi wyróżniające (nagłówki H1, H2…, pogrubienia B, odnośniki) interpretowane są przez roboty internetowe, jako frazy mające kluczowe znaczenie dla treści zawartej na stronie.

Oprócz samej poprawności kodu istotna jest przyjazna budowa serwisu. Powinna ona być czytelna dla użytkownika, a sama struktura witryny powinna zapewniać dobry dostęp do poszczególnych podstron. Z tego względu istotne jest dobre linkowanie wewnętrzne, oraz stworzenie mapy strony, czyli swoistego spisu treści serwisu, za pomocą którego zarówno użytkownik jak i bot łatwo przejdzie wgłąb serwisu.

Info: Masz jakieś pytania? Chciałbyś coś dodać do tego artykułu, czy też zauważyłeś jakieś błędy? Zostaw komentarz, a postaram się odpowiedzieć.

Udostępnij

Zobacz również

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoje zdanie, proszę o komentarzx