Sublime Text – problem z Gutter Color

SublimeText - Gutter Color

Podczas edycji plików CSS, SASS, czy LESS wygodnie mieć podgląd koloru dla zamieszczonych w nich wartości (no cóż, nie jestem grafikiem i o wiele szybciej rozpoznam kolor, widząc jego barwę, niż zastanawiając się nad jego wartością szesnastkową). Ponieważ jednym z moich ulubionych edytorów (oprócz używanego na co dzień NetBeans) jest lekki i szybki Sublime Text, postanowiłem wzbogacić go o to udogodnienie. Zainstalowałem więc w tym celu wtyczkę Gutter Color. Jej jedynym zadaniem jest wyświetlanie kolorowych ikon w postaci kółek wypełnionych kolorem, odpowiadającym wartościom kolorów umieszczonych w plikach arkuszy stylów. Taka mała rzecz, a cieszy :-). Po zainstalowaniu wtyczki, widoczny jest komunikat o potrzebie skonfigurowania jej:

Jak widać, konfiguracja faktycznie jest potrzebna:
W konsoli Sublime Text widoczny był także stosowny komunikat: Highlighting colors with gutter icons is not supported with current ImageMagick setup.
Jak się okazało (zresztą jest to opisane na stronie wtyczki), wtyczka do renderowania kolorowych kółek wykorzystuje bibliotekę ImageMagick. W domyślnym pliku konfiguracyjnym wtyczki Gutter Color widoczny jest wiersz z miejscem na podanie ścieżki dostępu do pliku convert.exe:

    /*
     * The location of the ImageMagic convert script.
     */
    "convert_path" : "/usr/bin/convert",

Ponieważ ImageMagick mam już zainstalowanego (wersja 64-bitowa dla Windows 10), sprawdziłem więc, gdzie ten plik jest położony. Okazało się, że w nowszych wersjach ImageMagick domyślnie nie jest on instalowany. Wystarczy odpalić instalator ImageMgick, i wybrać opcję Install legacy utilities:

Po instalacji sprawdziłem jeszcze, czy znajdę plik convert.exe:
Plik, jak widać znajduje się w spodziewanej lokalizacji. Teraz wystarczy podać ścieżkę C:/Program Files/ImageMagick-7.0.7-Q16/convert.exe w pliku konfiguracyjnym wtyczki Gutter Color. Oczywiście, pamiętamy, aby nie modyfikować domyślnego pliku konfiguracyjnego wtyczki. Wybieramy więc plik ustawień użytkownika:
i wstawiamy ścieżkę dostępu do pliku convert.exe (zmodyfikuj ją, jeśli ImageMagick masz zainstalowany w innym folderze):
Po zapisaniu ustawień i zrestartowaniu Sublime Text, otrzymamy oczekiwany widok:
Info: Masz jakieś pytania? Chciałbyś coś dodać do tego artykułu, czy też zauważyłeś jakieś błędy? Zostaw komentarz, a postaram się odpowiedzieć.

Udostępnij

Zobacz również

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chętnie poznam Twoje zdanie, proszę o komentarzx