Czy pozycjonowanie to proces jednorazowy?

Zdarza się, że firmy, bądź osoby oferujące pozycjonowanie Twojej strony mogą narobić więcej złego niż dobrego. I to pomimo początkowych dobrych wyników ich zabiegów. Dlaczego tak się dzieje?

Twoja dopiero co utworzona strona nagle pojawia się na wysokich pozycjach popularnych wyszukiwarek. Świetnie, przecież o to chodziło. Niekoniecznie. Przyczyn może być wiele. Najczęściej jednak, twórcy stron dodają ją w krótkim czasie specjalnymi programami (adderami) do wielu katalogów, precli. Roboty internetowe penetrując zasoby globalnej pajęczyny, trafiają nagle na dużą ilość tak postawionych odnośników kierujących do Twojej strony. Algorytm robotów dużą ilość takich linków zewnętrznych odbiera jako znak, że strona do której jest linkowanie, najprawdopodobniej jest wartościową stroną. Dostajesz dzięki temu wysokie pozycje w wyszukiwarkach. Co się jednak stanie, gdy po masowym linkowaniu przestaną nagle pojawiać się takie ilości odnośników? Strona może spaść o kilkadziesiąt pozycji, a nawet trafić do sandboxa, czy zostać zbanowana. Roboty internetowe są coraz doskonalsze, ich algorytmy uwzględniają coraz to więcej prób oszustw mających na celu w krótkim czasie sztucznie podnieść stronę w rankingach.

Dużo lepszym efektem będzie systematyczne ręczne pozycjonowanie, polegające na dodawaniu odnośników do strony do dobrych katalogów stron, a także na optymalizacji kodu pod kątem SEO. Jeżeli masz stronę przykuwającą uwagę, do tego niosącą wiele wartościowych informacji, osoby ją odwiedzające same będą chętnie do niej linkować, podnosząc tym samym jej pozycję.

Pamiętaj, dobry moderowany katalog stron da dużo więcej, niż mnóstwo słabych, niemoderowanych katalogów. Pozycjonowanie to proces ciągły i do tego czasochłonny. Ale wynikiem solidnej pracy będzie wysoka pozycja Twojej strony. Zlecając pozycjonowanie swojej strony, nie daj się nabrać na szybkie efekty. Tak szybko jak strona wskoczyła na wysoką pozycję, równie szybko może z niej zlecieć.

Info: Masz jakieś pytania? Chciałbyś coś dodać do tego artykułu, czy też zauważyłeś jakieś błędy? Zostaw komentarz, a postaram się odpowiedzieć.

Udostępnij

Zobacz również

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
podkarpaciak
21 kwietnia 2013 16:10

Prawda warto pozycjonować ręcznie i z głową. Lepiej przebierać w podlinkowaniu strony niż pakować linki gdzie się tylko da – efekty daje jakość nie ilość.

1
0
Chętnie poznam Twoje zdanie, proszę o komentarzx